Tré Cool-životopis

12. března 2009 v 17:40 |  Green day

Frank Edwin Wright II, známý jako Tre Cool se narodil 9. prosince 1972 ve Frankfurtu, v Německu. Je nejmladším členem Green Day. Žil v Mendocino mountains (Californie) se svým otcem a dvěma staršími sourozenci. Jeho otec, pilot helikoptéry ve Vietnamu, se po svém návratu do USA rozhodl přestěhovat rodinu do izolovaného prostředí Mendocino mountains. Treho nejbližší soused nebyl nikdo jiný než Lawrence Livermore - člen skupiny Lookouts! Když bylo Tremu 12 let, přesvědčil ho Livermore, aby se připojil k Lookouts. Tehdy mu dal Livermore jméno Tre Cool (což znamená Very Good At French = velmi dobrý ve francouzštině).Po prvních turnéch Green Day, kteří cestovali po Státech, John Kriftmeyer alias Al Sobrante se rozhodl opustit Green Day. Následovalo připojení Treho ke skupině 39/Smooth. Tre se rozhodl odejít ze střední, přestože prošel testy ekvivalence a začal si vydělávat GED. Dokonce začal brát kurzy společenských věd na blízké fakultě. Nicméně musel fakultu opustit kvůli Green Day turné. Treho otec, vlasník malé firmy na nákláďáky, opravil svou pojízdnou knihovnu a nabídl se jim jako řidič na 3 turné. "Viděl jsem, jak ze skupinky dětí se stává parta muzikantů", říká Treho otec Frank Wright."Na jejich prvním nebo druhém turné bylo víc lidí než na jakékoliv párty. Poškrábal sem se na hlavě a řekl - jak to dokázali? v mém obýváku si nacvičovali většinu písní z Dookie." Poté, co se Tremu narodila dcera Ramona (leden 1995), se v březnu oženil se svou dlouholetou přítelkyní Liseou Lions. Tre a Lisea jsou rozvedeni. Tre se znovu oženil v květnu 2000 s Claudií. Ti mají spolu syna Frankita, což znamená Little Frank. Tre s Claudií se rozvedli v roce 2003, ale stále žijí spolu i s Frankitem v Oaklandu, v Californii. Nedávno se Tre seznámil s Donnou C., bubenicí z The Donnas.

Perličky o Trém

  • Tré miluje golf.

  • Tré je jediná osoba, která kdy vylezla na balon Universal Studios (jejich obchodní značka) v Orlando, Florida. Bylo to v roce 1998 při MTV Music Awards.

  • Má piersing v levé bradavce.

  • Ve druhé třídě hrál Tré na housle.

  • Tré je kmotr obou synů Billieho Joea Armstronga.

  • Jeho tatínek byl pilotem vrtulníku ve Vietnamu.

  • Tré má rád své boty.

  • Jeho umělecké jméno "Tré Cool" mu vymyslel jeho soused Livermore, který ho také spojil s Billiem a Mikem a tím vytvořil veleúspěšnou skupinu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama